Світло попри обстріли: як Київщина пройшла опалювальний сезон 2024/25
Попри війну, масовані атаки та складний опалювальний сезон, мешканці Київської області мали змогу залишатися зі світлом. Цього вдалося досягти завдяки системній підготовці до зими, цифровізації процесів і злагодженій роботі енергетиків ДТЕК Київські регіональні електромережі. Загалом сума інвестицій в ремонт і розвиток мережі становить 1,5 млрд грн.

Під час пресбрифінгу генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда повідомив, що компанія відремонтувала й оновила понад 9,5 тисяч км повітряних ліній електропередачі, оновила майже 2 тисячі енергооб'єктів і виконала 852 ремонти кабельних ліній. Було розчищено понад 4 тисячі км трас від порослі. Завдяки цим масштабним підготовчим роботам компанія змогла якісно підготуватись до осінньо-зимового періоду та успішно його пройти, забезпечивши надійне електропостачання жителям Київщини в умовах воєнного стану.
В 2024 році ми підключили майже 13 тисяч об’єктів — це 80% показника 2021 року. Це свідчення того, що Київщина живе, будується, розвивається, а це потребує сучасної електроінфраструктури. Тому всі наявні ресурси ми спрямовуємо на посилення мереж, аби задовольнити потребу області в стійкій та надійній енергосистемі. Сума інвестицій в ремонт і розвиток мережі в 2024 році становить 1,5 млрд грн. У 2025 році ми інвестуємо ще понад 1 млрд грн
зазначив генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда під час пресбрифінгу.
Зокрема, протягом 2025 року компанія планує відремонтувати понад 1,6 тисяч енергооб’єктів та понад 9 тисяч кілометрів повітряних ліній. Розчистити від порослі понад 4 тисячі кілометра трас під повітряними лініями електропередачі.

ДТЕК Київські регіональні електромережі прагне бути надійним партнером для бізнесу, який підтримує зелену генерацію, адже це — про енергонезалежність та світло в оселях українців. Протягом 2024 року до мереж компанії було приєднано 5 промислових об’єктів «зеленої» енергетики: дві сонячні електростанції (СЕС), один біоенергетичний об’єкт та дві станції, що виробляють теплову енергію.
Ще до мереж компанії приєднались 1,5 тисяч просьюмерів – побутових станцій сонячної генерації, що продають електроенергію в мережу. Вони відіграють важливу роль у підвищенні стійкості енергосистеми, особливо в умовах регулярних атак на об’єкти генерації та магістральні мережі.
Цифрова трансформація стала ще одним елементом стабільності. У 2024 році в Ірпінському енерговузлі впроваджено пілотний проєкт із цифровим двійником електромереж. Це дозволяє оперативно реагувати на аварії, краще планувати навантаження й підвищувати надійність електропостачання.